Zmiana dostawcy sprayów geodezyjnych

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Dzień dobry.

Nic nie pozostaje wieczne. Przez długi czas sprzedawaliśmy spraye geodezyjne motipowskie, w tamtym roku firma oświadczyła, że zmienia politykę i przeniosła skład główny gdzieś do UE. Spowodowało to, że dostawy okazały się nieekonomiczne i rozpoczęlibyśmy szukać innego dostawcy, udało się trafić na znaną i lubioną przez drogowców firmę Soppec.

Co to jest spray geodezyjny? Albo inaczej nazywany farbą do znakowania dróg, jest to farba o małej zawartości lakieru ale nadzwyczaj dużej zawartości pigmentu. W przypadku farb dla drogowców są to kolory pomarańczowe, żółte, czasami zielone i wszystkie fluorescencyjne. Muszą być skutecznie widoczne i utrzymywać się na asfalcie nie dłużej niż 12 miesięcy, ale nie krócej niż 2-3 miesiące. Bo tyle teoretycznie potrzeba do zrobienia remontu itd.

Spraye farby geodezyjne Soppec Fluo TP 

Abstrahując od tego budowa farby pozwala na pracę zaworem w dół, a nie tak jak w przypadku zwyczajnych sprayów zaworem do góry. Powód jest banalny: wyprostowany człowiek znaczy drogę lub ziemię a więc ruch przepływu farby jest pionowy od góry w dół. Do tego sama głowica i osłona zaworu jest tak skonstruowana, żeby można go było wepchnąć do samochodu, skrzynki czy na pakę i nie zepsuć zaworu. Jest on po prostu chroniony przez osłonkę w kolorze farby.

Wracając do problemu nowa firma Soppec robi dwa typy sprayów:
Pierwszy o wysokiej zawartości lakieru i tym samym sporej wytrzymałości - około 12 miesięcy na drodze. I o małej zawartości lakieru - trzyma się do 3 miesięcy. My zdecydowaliśmy się na tą pierwszą, o nazwie FLUO TP. Powód jest prosty nabywca nie wie i nie jest w stanie założyć jak długo będzie musiała ona pozostać zauważalna. Lepiej więc zaopatrzyć się w 12 miesięczną droższą i mieć pewność, że przy przedłużającym się remoncie nie zniknie z drogi:)
Farby pakowane są po 12 sztuk w kartonie ale naturalnie sprzedajemy je na sztuki. Na razie mamy pomarańczową i żółtą.
Pozdrawiam