Narzedzia ścierne wstęp 1/3

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Dzień dobry
     Firma Bosch ma ponad 130-letnie doświadczenie w opracowywaniu zaawansowanych artykułów ściernych. Wraz z wieloma, partnerami m.in. producentami farb i lakierów, analizuje różnorodne potrzeby użytkowników. Rezultaty są wykorzystywane w celach badawczych, są one podstawą innowacji artykułów ściernych.
     Od czynników pierwszych aż do finalnego produktu, wszystkie etapy produkcji są planowane w zgodzie z najbardziej zaawansowanymi standardami technologii. Każdy z etapów produkcji idealnie do siebie pasuje, czego efektem są innowacje i optymalizacje procesów, które pomagają użytkownikowi bez trudu radzić sobie z wyzwaniami dnia powszedniego.
     Jakość oraz precyzja artykułów ściernych mają kolosalne znaczenie podczas obróbki wymagających i drogocennych powierzchni. Każdy z elementów, od podkładu do pokrycia ziarnem jest ważnym składnikiem idealnego materiału ściernego. Właściwa formuła, wynikająca ze współdziałania wszystkich elementów, ma ogromny wpływ na efekty szlifowania. Formuła składa się z czterech elementów:


1. Wysokiej, jakości podkład.
Odpowiedni podkład zapewnia lepsze przyleganie, rozciąganie, większą odporność na rozerwanie, większą elastyczność i stabilność (na przykład podkłady zawierające lateks dają w efekcie nad wyraz stabilne, a jednocześnie elastyczne papiery ścierne do obróbki ręcznej).
2. Równomierne rozprowadzenie spoiwa.
Równomierne i stałe rozprowadzenie spoiwa bazowego i wierzchniego dzięki wdrożeniu unikatowej techniki pomiaru. Zależnie od przeznaczenia materiału szlifierskiego Używane są bardziej miękkie i elastyczne, twardsze lub bardziej ciągliwe spoiwa.
3. Odpowiednie ziarno szlifierskie i jego równomierne rozprowadzenie.
Do poszczególnych zastosowań stosowane jest ziarno optymalne pod względem wielkość, twardości, ciągliwości i kształtu. A dla otrzymania optymalnej, równomiernej odległości pomiędzy ziarnami, szczególnie nadzorowany jest prces pokrywania ziarnem.
4.Powłoka dodatkowa.
Pozwala na łatwiejsze odprowadzanie pyłu szlifierskiego z materiału ściernego, przeciwdziała nadmiernemu zatykaniu się przestrzeni między ziarnami.