Końcówki polerskie dremela

Ocena użytkowników:  / 1

Ten asortyment Dremela służy do wykańczania i ewentualnie satynowania powierzchni. Jest to ostatni cykl obróbki powierzchni, zwany w technice wykańczającym. Zależnie od potrzeb, mają państwo do wyboru: końcówki polerskie elastyczne, filce polerskie i różnego rodzaju szczotki do czyszczenia.


Pierwszy zbiór to gumowe elastyczne końcówki polerskie na trzpieniu. Idealne do polerowania wstępnego. Niebieskie końcówki są wykorzystywane do obróbki wykańczającej miedzi i jej stopów, stali gatunkowej, w tym nierdzewki, złota i srebra. Opcjonalnie szkla, fajansu i wyrobów z kryształu oraz większości kamieni stosowanych w jubilerstwie lub domowej produkcji biżuterii. Usuwają doskonale wszelakie zadziory, grady i polerują rysy. Jako że są plastyczne nie pękają i nie kruszą się. Należy tylko zachowywać w pamięci uwagę, żeby na niskich czy wysokich obrotach nie czyścić za często ostrych krawędzi, bo guma może sie szybko zużyć.


Kolejna interesująca grupa to filc polerski. Tradycyjny naturalny filc wykonany z wełny łowiecek na hali o średniej gęstości. Bardzo dobry do wygładzania prawie wszystkich rodzajów metali w tym złota i wszystkich materiałów ceramicznych. Nadaje się dodatkowo do wygładzania twardych gatunków drzewa i tworzyw sztucznych, ale bez pasty polerskiej. walce filcowe plus pasta polerska i możemy z brzydkiej powierzchni zrobić piękne lustro.


Kolejna grupa to szczotki polerskie. Nie są one stricte osprzętem do polerowania, raczej do przygotowania powierzchni pod polerowanie. Lub jak w przypadku szczotek szczecinowych można nimi polerować stosując pastę polerską. Szczotki potrafią jednak wyrównać powierzchnię, ale nie jest to obróbka ścierna, raczej docieranie, gradowanie ostrych krawędzi, usuwanie rdzy i pozostałości farby lub innych zanieczyszczeń. Do srebra i złota nadają się szczotki mosiężne. Nie rysują one powierzchni, bo są bardziej miękkie. Oddzielna grupa to szczotki z nierdzewki. Albowiem w swoim składzie nie zawierają siarki to nie powodują wtórnej korozji. Jest jeszcze inne zastosowanie szczotek, o którym nadzwyczaj mało się pisze. Jest to fakturowanie drewna, lub jak kto woli postarzanie. Pracę wykonuje się wzdłuż słojów drewna. Rezultat jest nadzwyczaj ciekawy warto spróbować.

Frezy do Dremela

Ocena użytkowników:  / 0

Frezy ze stali szybkotnącej o różnych kształtach. Nadają się do pracy w materiałach takich jak drewna twarde, różnego rodzaju plastiki i metale miękkie, aluminium, mosiądz, brąz, miedź. Bardzo dobrze naostrzone z modelowaną krawędzią skrawającą,  frezy do Dremela szybko i dokładnie nacinają zagłębienia profilują nawierzchnie pozostawiając gładką płaszczyznę. Zalecane obroty podane na opakowaniu.

Frezy do grawerowania to następna grupa frezów Dremela, wytworzona z stali szybkotnącej. Bardzo malutkie główki w różnym kształcie nadają się do różnego rodzaju prac grawerskich. Półprodukty obrabiane to: drewna twarde, tworzywo sztuczne, i metale kolorowe, różne mosiądze, aluminium.

Frezy węglikowe wykonane są z niezwykle trwałych węglików spiekanych. Dremel robi je w różnych kształtach. Przydają się zarówno do usuwania zgrubnego jak i precyzyjnego. Są nadzwyczaj trwałe i funkcjonalne w robocie. Przydają się do obróbki stali konstrukcyjnej, spawów, stali hartowanej, metali kolorowych i ich stopów, do złota i srebra, stali nierdzewnej, twardych żywic epoksydowych i poliestrowych.


Frezy węglikowe zębate, do szybkiego i wstępnego usuwania materiału. Choć są niezmiernie trwałe to z powodu na niesymetryczne ostrza przydają się do obróbki laminatów, drewna twarde, tworzyw sztucznych, gumy, miękkich metali i płytek ceramicznych z fajansu i gliny.


Frezy kształtowe. To takie mini frezy napotykane w dużych elektronarzędziach jak frezarki górno wrzecionowe. Wykonane z stali szybkotnącej z dwoma ostrzami zestawionymi równolegle. Przez co nadają się do frezowania kształtów, ale tylko z użyciem przystawki. Frezami można wykonywać pracę w drewna twarde, płytach wiórowych laminowanych, sklejkach i innych materiałach drewnopodobnych.

Mini narzędzia Dremel z akumulatorem

Ocena użytkowników:  / 0

Najmniejszy z linii akumulatorowych szlifierek Dremel 7700. Zaopatrzony w akumulator niklowo kadmowy o mocy 7,2V. Delikatne, dopracowane urządzenie znajdzie zastosowanie w pracach amatorskich i rzemieślniczych. Służy do grawerowania, czyszczenia i znaczenia z zastosowaniem mniejszych frezów i narzędzi polerskich.

Miniszlifierka Dremel 8000 to nadzwyczaj komfortowe i dopracowane pod każdym calem akumulatorowe mikronarzędzie. Zostało wyposażone bezstopniową regulację prędkości z górnym bardzo wysokim zakresem 35000 obr/min. Dzięki zastosowaniu akumulatora litowo jonowego można nim wykonywać pracę zawsze bez konieczności cyklicznego doładowania. Ponad to akumulator można bez niebezpieczeństwa uszkodzenia doładowywać w dowolnej chwili. Polecany do prac profesjonalnych i amatorskich.

Kolejna mini szlifierka Dremel 8100. Nieznacznie mniejszy silnik niż model 8000, ale także litowo jonowy, z całą pulą korzyści. Szlifierka utrzymuje moc przez długi czas mimo braku ładowania, akumulator można naładować w godzinę. Ponad to Dremel 8100 został zaopatrzony w nakrętkę EZ znacznie usprawniającą zakręcanie i odkręcanie narzędzi. I płynną regulację prędkości.

Najbardziej rozbudowane elektronarzędzie akumulatorowe Dremel 8200. Silny silnik o dużej sprawności, plus akumulator o dużej pojemności z zabezpieczeniem elektronicznym, pozwoli na niezwykle wydajną pracę. Cięcie znacznych grubości lub frezowanie zgrubne nie będzie już stanowiło problemu. Dremel 8200 posiada jedno godzinną ładowarkę, bardzo fajny wyłącznik obrotów i samohamujący silnik.

Miniszlifierki Dremel

Ocena użytkowników:  / 0

Grupa narzędzi precyzyjnych 

Najmocniejszy i w najwyższym stopniu rozbudowany rodzaj miniszlifierki Dremel 4000. Innowacją jest wyłącznik obrotów, z elektroniką pozwalającą na maksymalną moc nawet przy małych obrotach. Skuteczny silnik o dużej sprawności pozwoli na wykorzystanie większych tarcz, do cięcia i do szlifowania.

         Najbardziej pewny model mini szlifierki Dremel 3000. Dopracowany przełącznik obrotów wydajny silnik o mocy 130 W, wiele sprzedanych egzemplarzy. Jest co prawda słabszy od typu 4000, ale jeżeli potrzeba coś istotnie niezawodnego to trzeba wybrać Dremel 3000. Tak jak do każdego modelu Dremela, pasują do niego wszelkie przystawki i akcesoria.

Jeden z najstarszych modeli Dremel 200. Od tego się wszystko zaczęło. Model 200, został na jakiś czas cofnięty z sprzedaży, ale chyba cieszył się tak znacznym uznaniem że firma zdecydowała się wprowadzić go na nowo. Niezależnie od tego ma szansę współzawodniczyć z tanimi mini szlifierkami. Wyposażony w silnik 125 W, daję radę w pracach grawerskich i z wałkiem giętkim.